Konferencja "To działa" | WWF Poland

Konferencja "To działa"To działa! Planowanie energetyczne w mieście

Jak poprawić jakość życia mieszkańców i jednocześnie na tym zarobić?
Miejskie plany energetyczne – dlaczego to się opłaca?
Jak zacząć planowanie? Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać wsparcia, narzędzi i źródeł finansowania? Jak zacząć planowanie? Na co zwrócić uwagę? Gdzie szukać wsparcia, narzędzi i źródeł finansowania?
Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy konferencji projektu Covenant capaCITY, która odbyła się w Warszawie, 29 października 2012 r.

Konferencja, organizowana przez Fundację WWF Polska, krajowego koordynatora projektu „Covenant capaCITY” oraz Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”, oficjalną Organizację Wspierającą Porozumienie Burmistrzów, zgromadziła ponad 60 przedstawicieli samorządów lokalnych, sieci i stowarzyszeń samorządowych, agencji energetycznych, organizacji pozarządowych i mediów.

Uczestnicy szczególnie wysoko ocenili sesję poświęconą doświadczeniom polskich samorządów w działaniach na rzecz zrównoważonej energii, a także prezentację przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju Regionalnego nt. możliwości finansowania działań energetycznych w nowej perspektywie finansowej.

Opinie uczestników posłużą do zaplanowania tematyki warsztatów Covenant capaCITY, których pierwsza edycja odbędzie się na początku przyszłego roku.

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami wygłoszonymi podczas konferencji – do pobrania obok.